ЛІТОПИС НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

В 1903 році в с. Баранівка Сумського повіту Харківської губернії, що належало поміщику Линтварьову, голові земської управи, була відкрита невелика школа. Будівельниками стали місцеві селяни, а матеріалом для фундаменту послужила велика розібрана цегляна стіна. На цьому фундаменті розміщена і нинішня стара частина школи. Попечителькою цієї школи була Линтварьова Олена Михайлівна.

З перших років існування Радянської влади швидко розгорнулася народна освіта. Після громадянської війни на Баранівці відкрита початкова школа. Заняття були двозмінні. Школа складалася з двох класних приміщень, учительської та однієї спортивної кімнати. 

З 1913 по 1914 роки завідуючим школою був Мисливченко Григорій Павлович. З 1934 по 1938 pp. - Литвиненко М.Г.. З 1939 по 1941 pp. - Аторіна Л.В., яка загинула під час війни.

В роки Великої Вітчизняної війни школа зруйнована, заняття припинені. 

Відновлено навчання у 1943 році. Завідуючою школою в цей час була Саєнко Л.М. 

З 1948 по 1950 pp. велася робота по відбудові школи, яка гостинно відкрила свої двері в 1951 році. В цей час завідуючими школою були: Коцар М.В., Шкарута Ф.І., Беспалий А.К. Багато вчителів школи захищали Батьківщину в грізні роки війни.

Вічна пам'ять вчителям-ветеранам Великої Вітчизняної війни:

Арбузову Сергію Миколайовичу, Бугаєнку Костянтину Митрофановичу, Іваненку Миколі Дмитровичу, Коцару Михайлу Васильовичу, Кучменку Миколу Васильовичу, Литвиненку Михайлу Семеновичу, Лобанову Миколі Васильовичу.

За час свого існування школа пережила чимало змін і удосконалень. Випускники багатьох поколінь пам'ятають і передають одне одному розповіді про найвимогливішого вчителя, директора школи, Іваненка Миколу Дмитровича. Незважаючи на тремтіння перед уроком, знали, що ніхто не навчить їх математиці краще, ніж він. В 1966 році школа була добудована. І майже в такому вигляді постає вона перед нами сьогодні. Минали літа, але іскру творчого підходу до праці дбайливо зберегли вчителі - ветерани педагогічної праці:

Дика O.K.

Мойсеєнко М.В

Баєнко К.К.

Богодушко О.А

Гордієнко Т.Г.

Шевченко Є.Г.

Кутюк Г.Г.

Краснова О.П.

Дейниченко A.I.

Котельник Г.М.

Щегло К.Г.

Власенко А.Ф.

Радченко О.І.

Винниченко П.О.

Вечірка Д.Г.

Ніколаєнко Ю.І.

Килимчик Л.Т.

Іванова Л.І.

Саєнко Л.М.

Арбузова М.А.

Багатьма своїми випускниками школа пишається. А саме:

Руденко Анатолій Петрович - віце-президент заводу „Насосенергомаш", заступник директора з виробничих питань;

Козлова Олена Іванівна - кандидат педагогічних наук, завкафедрою Сумського педуніверситету;

Богодушко Борис Іванович - директор Сумської ЗОШ №5, майстер спорту з греко-римської боротьби;

Біланенко Олександр Вікторович - майстер спорту міжнародного класу, чемпіон світу та срібний призер чемпіонату світу з біатлону, багаторазовий чемпіон Європи з біатлону;

Бережний Олег Миколайович - майстер спорту міжнародного класу з біатлону, дворазовий срібний призер юніорського чемпіонату;

Сагун Микола Іванович - майстер спорту міжнародного класу з біатлону, багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів СРСР та України та міжнародних змагань;

Кононенко Ірина - майстер спорту з хокею по траві, неодноразовий призер чемпіонату Європи;

Давиденко Наталія - майстер спорту з хокею на траві, неодноразовий призер чемпіонату Європи; 

Новаков Віктор - секретар посольства Росії в Таджикистані;

Матвієнко Олександр - майстер спорту з біатлону, чемпіон України серед юнаків.

У 1996 році в школі створене учнівське лісництво. Лісництво - це співпраця чотирьох організацій: ЗОШ № 5, міської станції юних натуралістів, Сумського держлісгоспу та товариства мисливців та рибалок.

У 1998 році поблизу школи був закладений парк. Члени лісництва доглядають за рослинами, приймають участь в операціях „Мурашка", „Березовий сік", «Ялинка".

2003 рік - розпочато будівництво спортивного залу.